19יול/18

קלדנות מהי?

לשם מה שירותי קלדנות? שאלה נפלאה.

יש ברשותך מחברות שאספת לאורך השנים? אולי חומרי גלם נפלאים המתארים את סיפור חייך, כתבי עת או שרבוטים שנאגרו במרוצת הזמן? האם את/ה בעל/ת עסק? או צריך/ה עזרה בעבודות הקלדה?

שוטקסט לשירותך.

טרם נמשיך, נבקש להגדיר את המושג בו עסקינן- קלדנות תכליתה המרת נתונים לגיליון ממוחשב.
לצורך הדוגמה, ניצור בדמיוננו בחור מקסים העונה לשם "משה" (שימו לב, הוא עוד ישמש אותנו בהמשך).
משה בעל כושר המצאה ייחודי ויכולת חשיבה מהירה ומפותחת. עם חלוף השנים, משה (הידוע לבריות גם בזכות יכולת התיעוד המרשימה שלו) דאג לרשום במחברותיו אין – ספור פטנטים ויצירות.
לצערו הרב, אינו זוכר איפה רשם את הפטנט לייבוש בננות, גם לא באיזו שנה, ובכלל- מה היה חוט המחשבה ליצירתו באותה עת. לכן הוא מתייעץ עם אשתו, פנינה (המתמוגגת מהמחשבה שהמזווה סוף- סוף יפונה מהמחברות המאובקות) ומגיע להחלטה חסרת תקדים.
הוא שוקד ומחפש באתרי האינטרנט השונים "חברות לקלדנות" שיוכלו להועיל למצב הביש.

אנו נדאג להקליד עבורך את המסמכים השונים, שיתעדו ויארגנו את קבצייך, לאסופת תוצרים איכותיים, קריאים ומסוגננים בהתאם.

מכיוון אחר, שירותי ההקלדה שלנו יכולים למקסם את הספקייך בבית העסק שלך, בזכות העובדה שהנטל האדמיניסטרטיבי עובר לכתפיים האיתנות שלנו. אין עוררין כי קלדן מקצועי יוכל להפיק עבורך מסמכים רשמיים ואיכותיים, במהירות שיא ובשקיפות מלאה.

 

חברים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום, ונתחיל לתקתק.

19יול/18

על תמלול

לפני שנצלול פנימה, כדאי שנדע את הגדרת המונח "תמלול".
תמלול פירושו העלאת מלל קולי לכתב. ספקטרום התמלול רחב מאין כמוהו. אנחנו מוקפים ביומיום שלנו בתקשורת- בשיחה בעבודה, בשיעור, בסרטון, בשוק או אפילו שיחת חולין אקראית- הן כולן מוצפות במלל. כדי לסבר את אוזנכם, מחקרים מראים שבממוצע, אנו יוצרים באזור ה- 14,000 מסרים ליום!
האם חשבתם פעם כמה מהמלל, הידע שמועבר לנו במהלך פרק הזמן הזה- נאבד? כמה נכון ומשמעותי היה אילו היה מעבד תמלילים המרחף מעל לראשינו, רושם עבורנו את כל האינפורמציה שרכשנו ומעביר לתיקייה בארכיון אישי.
אמת, הארכיון הוא פרי דמיוני וכנראה ויהיו פעמים רבות בהן לא נצטרך או נרצה לשמר את התוכן. אבל מה עם הפעמים שכן?
ניקח לדוגמה את הסטודנט המקסים שנרשם השנה ל"מדעי החברה"  ובהתרגשות רבה יישב בשורה הראשונה בכיתתו, ידאג לרשום את כלל הדברים הנאמרים בשיעור, לתמצת, לערוך ולשנן… אך הוא יצליח לנצל כמחצית מהפוטנציאל שלו ללמידה והקשבה אמיתית. כמה זמן וכאב ראש היו נחסכים לו אילו רק היה מי שידאג לתמלל עבורו את התכנים הנלמדים!
דוגמה נוספת היא שימוש בתמלול כראיה משפטית, בפעמים בהן יידרשו הצדדים להוכיח את טענותיהם, שימו לב, התמלול הוא זה שיעשה את ההבדל.

ברור שכולנו יכולים להיות מתמללים ברשות עצמנו, שכן,  בזכות קיומם של המחשב ומקלדת, תוכלו ליצור מסמכים באופן עצמאי וגם לשמור עליהם בבטחה כאישיים.
אולם, אנו צריכים לתת מקום לשלושה טעמים עיקריים לשימוש בתמלול, הניתן על ידי בעל מקצוע:
ראשית, גורם הזמנים. מתמלל בעל ניסיון יידע לבנות את המסמכים הנדרשים במהירות (גבוהה יותר משל האדם הממוצע) ובכך לצמצם ולייעל זמנים. נשתמש הפעם בדוגמה לבעל עסק, אשר במקום להשקיע את הזמן בתמלול וסיכומי פגישות או שיחות, יוכל להתמקד אך ורק בקידום פרויקטים שונים הבאים על שולחנו.
שנית, עניין המקצועיות. שפה רהוטה ושימוש נכון בכללי התחביר והפיסוק, התייחסות להבעות גוף (דובר צוחק, דובר שותק), הבדלה בין דוברים, התמודדות מול הקלטות רועשות – כל אלו ועוד, יביאו לתמלול איכותי.
יתרון נוסף בא לידי ביטוי ברמת האמינות והדיוק. קובץ נאמן למקור, הוא כזה שלא בוצעו בו שינויים או עריכות ומציג את המלל בדיוק כפי שהוא. זה הוא מקומו של המתמלל להוכיח את עצמו, בהתעקשותו על כל מילה ומילה שתופיע בגוף הטקסט באופן המדויק ביותר (לפעמים אפילו בחריקת שיניים).

אז, מוכנים להפיק את המרב מיומכם?
שוטקסט לשירותכם.